Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Mieszkańcy mówili, my zainterweniowaliśmy

Dziś miała miejsce kolejna sesja Rady Miasta na której to Adam Cebula, Henryk Pesel i Józef Kogut złożyli między inny interpelacje następującej treści:

  1. W imieniu młodych rodziców, dziadków i ich dzieci zwracamy się o ogrodzenie wszystkich siemianowickich placów zabaw niskimi płotkami uniemożliwiającymi wtargnięcie tam zwierząt oraz w przypadku placów zabaw utworzonych na wolnej przestrzeni, jak miało to miejsce np. na ul. Jagiełły o nasadzenie drzew wokół obiektu, tak aby dzieci tam przebywające były osłonięte przed słońcem.  
  2. W imieniu mieszkańców ul. Wierzbowej, prosimy o remont nawierzchni tej ulicy. Po deszczach tworzą się na niej kałuże uniemożliwiające z niej normalne korzystanie, zwłaszcza przez osoby starsze.
  3. Przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickej znajduje się przejście dla pieszych. Prosimy o jego dodatkowe oznakowanie, korzystają z niego mieszkańcy w drodze do urzędu. Niestety dochodzi tam często do niebezpiecznych sytuacji tzn. kierowcy gwałtownie hamują przed przejściem, co kiedyś może skończyć się nieszczęściem, a także dochodzi do kolizji samochodowych, ze względu na słabe oznakowanie przejścia.
  4. Mieszkańcy os. Młodych proszą, aby rozwiązać problem z wyjeżdżaniem z miejsc parkingowych usytuowanych wzdłuż al. Młodych. Często zwłaszcza, na miejscach końcowych parkingów parkują samochody dostawcze, które zasłaniają wyjazd samochodom osobowym. Stwarza to realne zagrożenie kolizji przy włączaniu się do ruchu – zwłaszcza, kiedy wyjeżdża się bezpośrednio na drogę zew. Wnosimy o rozwiązanie tej sytuacji.
  5. W związku z możliwością otrzymania dofinasowania zewnętrznego na usługi stomatologiczne w szkłach podstawowych, wnosimy  o wyremontowanie i wyposażenie gabinetów stomatologicznych w siemianowickich placówkach oświatowych.

Jakub Nowak

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem